ΑΠΟΕΛ – ΒΑΤΙΚΙΩΤΗΣ 37-33!

Μεγάλη νίκη για το Μίνι μας, σήμερα Τετάρτη στο κλειστό μας, απέναντι στον αξιόμαχο Βατικιώτη!
Όσοι βρέθηκαν στο κλειστό Μολάων σήμερα το απόγευμα, ήξεραν πως θα παρακολουθήσουν, ναι μεν αγώνα μίνι, αλλά ντέρμπυ. Η 1η περίοδος έδειχνε πως ο ΑΠΟΕΛ -παρά τις κάποιες ελλείψεις- πως είχε το πάνω χέρι, παίρνοντας προβάδισμα 15-4.
Στο 2ο οκτάλεπτο ο Βατικιώτης έδειξε το δυνατό του πρόσωπο κι έκανε τη μεγάλη ανατροπή. Το ημίχρονο τον βρήκε προηγούμενο με 21-24!
Μετά το ημίχρονο, η νευρικότητα των μικρών Αποελιστών συνεχίστηκε με πολλά μάλιστα χαμένα λέι άπ (12 +…).
Η περίοδος ήταν η πιο φτωχή σε σκοράρισμα, αλλά κράτησε κοντά τις 2 ομάδες μεταξύ τους. Έκλεισε με 27-28.
Τα τελευταία λεπτά ανήκαν όμως στον ΑΠΟΕΛ. Με περισσότερες λύσεις σε άμυνα κι επίθεση και 10 σερί πόντους προηγούνταν 37-28 στο 1,30” πριν το τέλος. Οι “Βατικιώτες” μείωσαν, γράφοντας το τελικό 37-33.

Πλέον, ΑΠΟΕΛ και Αίαντας, σέρνουν μαζί το “χορό” της βαθμολογίας, των μόλις τριών πρώτων αγωνιστικών.
Επόμενη αναμέτρηση του Μίνι μας, μεθαύριο Σάββατο απόγευμα στο Βλαχιώτη με αντίπαλο τον Αστέρα.