Ξεκίνησε! Το τηλεοπτικό πρόγραμμα των Ελλήνων, ζωντανά από το Άμστερνταμ.

Ζωντανά στο apoel-molaoi.gr/live και με “Λακωνικό” ενδιαφέρον, από τ΄αδέρφια Τσάκωνα!
Λίγα εικοσιτετράωρα έχουν απομείνει για την έναρξη του 23ου Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Ανδρών/Γυναικών (6-10/7) στο Ολυμπιακό Στάδιο του Αμστερνταμ. Στους αγώνες θα συμμετάσχουν κάτι…λιγότεροι από 1.500 αθλητές και αθλήτριες από 50 χώρες της Ευρώπης, ανάμεσα τους και 35 Ελληνες αθλητές και αθλήτριες.
Δείτε το τηλεοπτικό πρόγραμμα όπως έχει ανακοινωθεί στο site της ΕΡΤ, καθώς και το ωράριο με “Ελληνικό” ενδιαφέρον, όπως αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα segas.gr.

Τετάρτη (6/7)
Πρωί (ΕΡΤ2, WEBTV 11.45)
11.45 Σφυροβολία (Γ) Α΄γκρουπ πρ.
11.50 100 μ. Δεκάθλου
12.00 Υψος (Γ) πρ.
12.40 100 μ. εμπ. (Γ) ΠΕΣΙΡΙΔΟΥ
12.45 Μήκος (Α) 10αθλο
13.00 Δισκοβολία (Γ) Α΄γκρουπ (Museum Square) ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ
13.10 200 μ. (Γ) πρ. ΜΠΕΛΙΜΠΑΣΑΚΗ
13.20 Σφυροβολία (Γ) Γκρουπ Β
13.40 100 μ. (Α) πρ.
14.10 Μήκος (Α) πρ. Γ. ΤΣΑΚΩΝΑΣ, ΜΕΡΤΖΑΝΙΔΗΣ, ΚΑΨΗΣ
14.10 400 μ. (Γ) πρ. ΕΙΡΗΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΑΝΝΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
14.15 Δισκοβολία (Γ) Β΄γκρουπ (Museum Square)
14.25 Σφαιροβολία 10άθλου
14.35 400 μ. (Α) πρ.
Απόγευμα (ΕΡΤ2, WEBTV 18.00)
16.30 Υψος 10άθλου
18.05 Ακοντισμός (Α) πρ. (Museum Square) α΄γκρουπ ΚΥΡΙΑΖΗΣ
18.05 400 μ. εμπ. (Α) πρ.
18.30 200 μ. (Γ) Ημιτελικός
18.50 Επί κοντώ (Α) πρ. ΦΙΛΙΠΠΙΔΗΣ, ΠΑΤΣΟΥΚΑΚΗΣ
18.55 3.000 μ. στιπλ (Α) πρ.
19.25 800 μ. (Γ) πρ.
19.40 Ακοντισμός (Α) (Museum Square) β΄γκρουπ ΜΠΑΤΖΑΒΑΛΗΣ
19.40 Μήκος (Γ) πρ. ΑΛΕΞΟΥΛΗ, ΚΟΛΟΚΥΘΑ
20.00 10.000 μ. (Γ) Τελικός ΠΑΠΠΑΣ
20.10 Σφαιροβολία (Γ) πρ. ΣΚΑΡΒΕΛΗ
20.38 400 μ. 10αθλου
Πέμπτη (7/7)
Πρωί (ΕΡΤ 2, WEBTV- 11.00)
10.30 110μ. εμπ. 10άθλου
10.35 Επί κοντώ (Γ) πρ. ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ, ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ
11.20 Δισκοβολία (Α) 10άθλου
11.40 Τριπλούν (Α) πρ. ΤΣΙΑΜΗΣ, ΜΠΑΛΤΑΔΟΥΡΟΣ
11.50 200 μ. (Α) πρ.
12.35 800 μ. (Α) πρ.
12.40 Δισκοβολία 10αθλου
13.00 Ακοντισμός (Γ) πρ. (Museum Square)
13.15 100 μ. (Γ) πρ.
14.00 Επί κοντώ 10άθλου
14.35 Ακοντισμός (Γ) (Museum Square)
Απόγευμα (ΕΡΤ 2, WEBTV- 17.15)
17.05 Ακοντισμός 10αθλου
17.15 400 μ. εμπ. (Α) Ημιτελικός
17.35 Δισκοβολία (Α) πρ. (MuseumSquare)
17.45 400 μ. (Α) Ημιτελικός
18.05 Σφαιροβολία (Γ) Τελικός
18.10 100 μ. εμπ. (Γ) Ημιτελικός ΠΕΣΙΡΙΔΟΥ
18.10 Ακοντισμός 10άθλου
18.30 Υψος (Γ) Τελικός
18.35 400 μ. (Γ) Ημιτελικός ΑΝΝΑ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ, ΕΙΡΗΝΗ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
19.00 100 μ. (Α) Ημιτελικός
19.15 Δισκοβολία (Α) β΄γκρουπ (Museum Square)
19.20 Μήκος (Α) Τελικός
19.20 1.500 μ. (Α) πρ.
19.35 Ακοντισμός (Α) Τελικός ΚΥΡΙΑΖΗΣ
19.45 800 μ. (Γ) Ημιτελικός
20.10 200 μ. (Γ) Τελικός
20.20 1.500 μ. 10αθλου
20.40 100 μ. εμπ.  (Γ) Τελικός
20.50 100 μ. (Α) Τελικός
Παρασκευή 8/7 
Πρωί
13.15 100 μ. εμπ. 7αθλου ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ
13.30 Σφυροβολία (Α) πρ. ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ
13.55 110 μ. εμπ. (Α) πρ.
14.00 Υψος 7αθλου ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ
14.10 Τριπλούν (Γ) πρ. ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ
14.30 3.000 μ. στιπλ (Γ) πρ.
14.50 Σφυροβολία (Α) πρ. ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ
15.15 400 μ. εμπ. (Γ) πρ.
Απόγευμα (ΕΡΤ 2, WEBTV- 19.00)
19.05 Σφαιροβολία 7αθλου ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ
19.10 Σφυροβολία (Γ) Τελικός
19.15 1.500 μ. (Γ) πρ. ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ
19.35 800 μ. (Α) Ημιτελικός
19.50 200 μ. (Α) Ημιτελικός Λ. ΤΣΑΚΩΝΑΣ
20.10 Επί κοντώ (Α) Τελικός
20.15 100 μ. (Γ) Ημιτελικός
20.20 Μήκος (Γ) Τελικός
20.40 400 μ. εμπ. (Α) Τελικός
20.50 400 μ. (Α) Τελικός
21.00 200 μ. (Γ) 7αθλου ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ
21.15 Δισκοβολία (Γ) Τελικός
21.25 400 μ. (Γ) Τελικός
21.35 200 μ. (Α) Τελικός
21.45 10.00 μ. (Α) τελικός
22.25 3.000 μ. στιπλ (Α) Τελικός
22.45 100 μ. (Γ) Τελικός
Σάββατο 9/7 
14.00 Μήκος 7αθλου ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ
14.05 Σφαιροβολία (Α) πρ. ΣΚΑΡΒΕΛΗΣ
14.55 4Χ400 μ. (Γ) πρ. ΕΛΛΑΔΑ
15.10 Υψος (Α) πρ. ΜΠΑΝΙΩΤΗΣ
15.20 Ακοντισμός 7αθλου α΄γκρουπ ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ
15.25 4Χ400 μ. (Α) πρ.
16.25 Ακοντισμός 7αθλου β΄γκρουπ ΥΦΑΝΤΙΔΟΥ
Απόγευμα (ΕΡΤ 2, WEBTV– 19.45)
19.45 Ακοντισμός (Γ) Τελικός
20.15 110 μ. εμπ. (Α) Ημιτελικός ΔΟΥΒΑΛΙΔΗΣ
20.20 Επί κοντώ (Γ) Τελικός
20.40 4Χ100 μ. (Α) πρ.
20.45 Τριπλούν (Α) Τελικός
21.00 4Χ100 μ. (Α) πρ.
21.20 400 μ. εμπ. (Γ) Ημιτελικός
21.35 Δισκοβολία (Α) Τελικός
21.45 800 μ. 7ΑΘΛΟΥ Υφαντι
22.05 5.000 m. (Γ) Τελικός
22.30 110 μ. εμπ. (Α) Τελικός
22.40 800 μ. (Γ) Τελικός
22.50 1.500 μ. (Α) Τελικός
Κυριακή 10/7
10.30 Ημιμαραθώνιος (Γ) Τελικός ΡΕΜΠΟΥΛΗ
10.50 Ημιμαραθώνιος (Α) Τελικός ΓΚΕΛΑΟΥΖΟΣ
Απόγευμα  (ΕΡΤ 2, WEBTV-18.00)
18.00 Υψος (Α) Τελικός
18.05 400 μ. εμπ. (Γ) Τελικός
18.10 Σφυροβολία (Α) Τελικός
18.15 3.000 μ. στιπλ (Γ) Τελικός
18.25 Τριπλούν (Γ) Τελικός
18.30 Σφαιροβολία (Α) Τελικός
18.35 4Χ100 μ. (Γ) Τελικός
18.45 1.500 μ. (Γ) Τελικός
18.55 4Χ100 μ. (Α) Τελικός
19.10 5.000 μ. (Α) Τελικός
19.30 800 μ. (Α) Τελικός
19.40 4Χ400 μ. (Γ) Τελικός
19.50 4Χ400 μ. (Α) Τελικός